יזם ארז רזניק

ארז רזניק, היינן של "יקב ארז" ובעליו של המקום, הוא דור שלישי לחקלאים בארץ ישראל. ארז נולד במושב עין- ורד שבשרון. סבו היה ממקימי המושב, ואביו הוא עדין פרדסן. ארז הגיע משדות התירס, תפוחי האדמה והתותים דרך התנסויות רבות במטבח המשפחתי שלו לייצור ליקרים ולבסוף גם יין- פירות.
יקב ארז בבנימינה מציע משהו מרענן וחדשני לעולם היין. יין עשוי מכל הפירות שבעולם חוץ מענבים. תהליך הייצור דומה- מתססים את הפירות עם שמרי יין ומגיעים ל12-14 אחוזי אלכוהול. הטעמים בהתאם לסוג הפרי וכמות הסוכר הטבעית שבו, בד"כ חצי יבש. כמה מלהיב לשתות יין מליצ'י , מנגו, שסק, אננס, שזיפים, תאנים. ריח הפרי פוגש אותנו עם פתיחת הבקבוק ונשמר עם כל מזיגה. הצבע המקורי נראה היטב מבעד לבקבוק השקוף.
יין-פירות ייחודי, המיוצר באופן בלעדי רק ביקב ארז בבנימינה הוא, יין-מרולה העשוי מפירות מרולה מישראל!

סיפור האהבה של ארז עם פרי המרולה
 הסיפור החל בהכרות של ארז  עם דר' איליין סולווי מקיבוץ קטורה שבערבה. ארז התעניין בפרי וצבר ידע מבוסס מחקרים לגבי סגולות הפרי והדרכים להפקת מוצרים ממנו. מסע ההכרות עם הפרי הניב רשימה עצומה של אנשים בעלי ידע לגבי הפרי וגידולו בארץ, כשבראשה פרופ' יוסף מזרחי, שהביא את הפרי מדרום אפריקה לישראל. ההתעניינות והתשוקה המוגברים של ארז ליצירת פריצת דרך בהפקת מוצרים ממרולה בישראל, הובילו את פרופ' מזרחי לקרוא לארז רזניק- "ארז מרולה".
הליקרים של "יקב ארז" איכותיים ועשויים מפרי טבעי ללא תמציות. למשל ליקר תפוח וליקר דבש המוצעים במארז מיוחד לראש השנה, ליקר רימון וליקר אתרוגים שיש להם תרומה בריאותית בנוסף לחוויה ולהנאה.
בין המיוחדים ליקר מרולה עשוי מפרי המרולה בדרגה של 20% אל'
פרטים נוספים באתר www.erez-wines.com


יקב בוטיק ליין-פירות וליקרים מפירות טבעיים
בנימינה, רח' המלאכה 14